Po serii pochwał jakie spłynęły na najnowszy zegarek Apple nadszedł czas na łyżkę dziegciu. Jak przetestowali na własnej skórze mieszkańcy Australii i Nowej Zelandii, zegarek z ustawioną najnowszą tarczą Infograph nie potrafi poradzić sobie z przestawieniem czasu z letniego na zimowy. Bug w watchOS skutkuje tym, że urządzenie wpada w „niekończącą się” się serię restartów.

Błąd ma prawdopodobnie związek z komplikacją Aktywność, która rejestruje i wizualizuje zdarzenia w trybie ciągłym. Przesunięcie, a właściwie z perspektywy systemu usunięcie godziny, powoduje serię błędów skutkującą zawieszeniem Apple Watcha i wymuszeniem restartu. Po ponownym załadowaniu watchOS sytuacja się powtarza a użytkownikowi pozostaje poczekać na całkowite rozładowanie baterii lub usunąć problematyczną tarczę z poziomu aplikacji na smartfonie. Miejmy nadzieję, że ta wstydliwa, dotycząca podstawowej funkcjonalności wpadka nie oznacza, że programiści i kontrolerzy jakości odpowiedzialni za iOS 11 zostali „zesłani” do prac nad watchOS 5.

Na szczęście czas jest względny i „niekończące się” restarty jednak się zakończyły. Wraz z przeskoczeniem daty do kolejnego, już 24 godzinnego, dnia zegarki stały się ponownie sprawne. Nie oznacza to jednak końca problemów, sytuacja prawdopodobnie powtórzy się w każdym kolejnym państwie w którym przestawia się czas. Zapewne w najbliższym czasie Apple wypuści łatkę usuwającą tę niedogodność.

Źródło: 9to5Mac


Dla wszystkich czytelników naszego portalu sklep MyApple przygotował specjalny 10% rabat na produkty marki ZENS. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać: ZENS05. Kod jest ważny do 20 maja 2019 roku.