Halide Camera to świetna alternatywa dla domyślnej aplikacji służącej do wykonywania zdjęć za pomocą iPhone'a XS. Nowa aktualizacja wprowadza tryb Smart RAW pozwalający na uzyskanie bardziej szczegółowych fotografii.

Halide jest przeznaczona dla osób, które lubią eksperymentować z własnymi ustawieniami. Najnowsza aktualizacja 1.10 zwiększa możliwości wbudowanego aparatu, który pozwala na fotografowanie w formacie RAW. Funkcja Smart RAW wykorzystuje układ odpowiedzialny za sterowanie ekspozycją w inny sposób niż domyślna aplikacja iPhone’a XS i iPhone’a XS Max. W efekcie zdjęcia mają mieć mniejszy poziom szumów i lepszą ostrość. Halide domyślnie ustawia najniższą możliwość czułość ISO, a także wysoki poziom szczegółów, dlatego nie trzeba nic zmieniać samodzielnie.

Takie rozwiązanie nie jest potrzebne w przypadku iPhone’a X, 8 i 8 Plus, ponieważ Halide jest już dostosowana do tych urządzeń. W przypadku nowych smartfonów twórcy postanowili wykorzystać pełny potencjał, jaki drzemie w nowych sensorach.

Aplikację Halide można kupić w Appstore za 27,99 zł.

Źródło: 9to5Mac, Halide