Pamiętacie jeszcze odpowiedź Google na Facebooka? Pamiętacie serwis społecznościowy, który miał przyciągnąć rzesze internautów swoim ciekawym interfejsem i ideą kręgów? Jeśli nie, to w sumie nic dziwnego. O Google+ mało kto pamięta i mało kto z niego korzysta. Dzisiaj Google ogłosiło, że w sierpniu przyszłego roku serwis ten zostanie zamknięty dla indywidualnych użytkowników.

Google zdecydowało się na ten krok po tym, jak w marcu bieżącego roku odkryto lukę w bezpieczeństwie danych użytkowników, która istniała tam od 2015 roku. Pozwalała ona twórcom aplikacji na dostęp do pewnych statycznych prywatnych danych z profili użytkowników. W sumie narażonych na wyciek tych danych mogło być około 500 tysięcy z nich. Przy okazji Google przekonało się, że z serwisu tego korzysta znikoma liczba użytkowników.

Serwis Google+ zostanie przekształcony w usługę dla przedsiębiorstw. Zwykli użytkownicy nie będą mogli z niego dłużej korzystać, ale i tak mało kto to robi. Samo Google przyznało, że obecnie 90% sesji trwa w nim mniej niż pięć sekund.

Do sierpnia przyszłego roku użytkownicy mają czas na pobranie swoich danych i materiałów w nim opublikowanych. Mogą to zrobić m.in. za pośrednictwem specjalnej strony Google Takeout.

Źródło: Google


Dla wszystkich czytelników naszego portalu sklep MyApple przygotował specjalny 10% rabat na produkty marki ZENS. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać: ZENS05. Kod jest ważny do 20 maja 2019 roku.