Na łamach serwisu PCMag opublikowano wyniki testów prędkości działania modemów, w które wyposażone zostały najlepsze na rynku smartfony. Nowe iPhone'y plasują się w czołówce, ale nie są pod tym względem najszybsze.

Z testów przeprowadzonych przez Cellular Insights wynika, że modem w XS Max jest niemal dwukrotnie szybszy niż ten, w który wyposażony był iPhone X. Wśród testowanych smartfonów znalazły się także Samsung Galaxy Note 9 i Google Pixel 2. Testy przeprowadzane były gdy telefony podłączone były do różnych sieci komórkowych oraz przy różnych mocach sygnału. Wyniki zostały uśrednione. Nowe iPhone'y były nieco wolniejsze od konkurentów, ale różnica malała wraz ze słabnięciem sygnału.

Podobne wyniki uzyskano w testach Ookla, które przeprowadzone zostały w warunkach normalnego użytkowania telefonów. Prędkość pobierania danych przez XS była wyższa niż wyniki X'a o około 6,6 Mb/s w przypadku każdej dużej amerykańskiej sieci komórkowej i aż o 20 Mb/s w przypadku sieci kanadyjskich. Jednak zwycięzcą w tych testach również okazał się Note 9, ale wynik lepszy był tylko o nieco ponad 3 Mb/s i wyniósł 42 Mb/s.

Podczas testowania nie wystąpiły żadne problemy z łącznością, o których głośno ostatnio w branżowych mediach. Wynikają one prawdopodobnie wad oprogramowania i zostaną wyeliminowane przy okazji aktualizacji systemu iOS.

Źródło: MacRumors za PCMag