Aplikacja News jak dotąd nie jest dostępna w większości krajów świata. Aby z niej korzystać na iPhonie czy iPadzie należy zmienić region na USA w ustawieniach iOS. W przypadku macOS Mojave z ustawionym regionem na Polskę jej uruchomienie okazuje się banalnie proste.

Program ten, będący tak naprawdę aplikacją dla iOS odpowiednio opakowaną, by można było z niej korzystać w macOS Mojave (podobnie jak aplikacje Giełda i Home), jest bowiem jedynie ukryty przed użytkownikiem.

Wystarczy jednak uruchomić terminal, wkleić komendę open /Applications/News.app i nacisnąć Enter.

Aplikacja uruchomi się i pojawi w części systemowego docka przeznaczonej dla ostatnio otwartych aplikacji, do których skróty nie są tam umieszczone na stałe. Wystarczy przeciągnąć ikonę programu do głównej części docka, by szybko uruchamiać go w przyszłości bez potrzeby korzystania z terminala.

Aplikacja News sama w sobie działa bez problemów. Przy ustawieniu regionu na Polskę w macOS Mojave użytkownik nie będzie miał dostępu do niektórych źródeł prasowych, np. amerykańskich gazet i magazynów czy kanałów informacyjnych (The New York Times, The New Yorker, CNN). Nie działa także specjalny kanał Apple - Evening Digest.

Z kolei inne działają bez problemów, jak choćby Newsweek, Popular Science, NASA oraz wiele dynamicznie tworzonych kanałów tematycznych (Astronomy, Space exploration, International Space Station, Mars itp.).

Niektóre artykuły dostępne są bezpośrednio w samej aplikacji News, która jest swego rodzaju czytnikiem kanałów RSS (ale tylko tych dostarczanych prze Apple), inne otwierają się w przeglądarce, na właściwiej stronie web.

To proste rozwiązanie podrzucił na Twitterze Grzegorz Pawlik, twórca m.in. PYM Playera i Odwieszacza znaków.


Dla wszystkich czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszytkie paski, bransolety, szyby oraz obudowy do Apple Watch.

Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: promaw72019 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Promocja dotyczy produktów znajdujących się w kategorii Watch.

10% kupon ważny jest do 17 lipca 2019