Projekt „Titan” rośnie w siłę. Każdy kolejny miesiąc to przejścia z Tesli do Apple, nowe informacje o przyznanych patentach, a nawet szpiegostwo, którego dopuścił się jeden z pracowników firmy. Pracę nad projektem idą coraz prężniej, a na drogach Kalifornii przybywa autonomicznych pojazdów sterowanych przez oprogramowanie Apple.

Big 97ce46d6 5ace 47b7 ba07 44a70e2e07ce

Kalifornijski Departament Pojazdów Mechanicznych potwierdza, że Apple obecnie posiada flotę 70 zarejestrowanych pojazdów i 139 kierowców, którzy mają uprawnienia by poruszać się autonomicznymi pojazdami. Od lipca przybyły zatem 4 pojazdy i 28 przeszkolonych kierowców, którzy dbają o to, by sztuczna inteligencja nie zawiodła. Są oni niezbędni, ponieważ Apple nie ma jeszcze pozwolenia, aby ich pojazdy testowe poruszały się bez nadzoru.

Przypomnijmy, że kilka dni temu sterowany przez sztuczną inteligencję Apple Lexus RX450 miał kolizję. To pierwszy przypadek, gdy samochód firmy brał udział w zdarzeniu drogowym, jednak prawdopodobnie winna jest osoba prowadząca Nissana Leafa, który wjechał w tył Lexusa. Nikomu nic się nie stało.

Źródło: 9To5Mac