W przedstawionym przez IHS Markit raporcie zawarto informację, że przyszłe modele zegarków i telefonów Apple mogę być produkowane z matrycami wyposażonymi w nowy typ układu odpowiadającego za zarządzanie parametrami wyświetlacza.

Wspomniany komponent steruje między innymi włączaniem i wyłączaniem pojedynczych pikseli, odpowiada za określanie rozdzielczości ekranu, częstotliwość odświeżania oraz zużycie przez ekran energii.

Standardowe, stosowane obecnie w matrycach OLED układy LTPS TFT miałyby zostać zastąpione przez LTPO TFT, które charakteryzują się mniejszym poborem energii. W porównaniu z obecnie stosowaną technologią pobór może być mniejszy od 5 do 15%.

Według IHS Markit technologia LTPO w pierwszej kolejności trafić ma zegarków Apple Watch, następnie do OLED-owych ekranów iPhone’ów. Jej wdrożenie zależne jest także od podwykonawców. Apple w tej kwestii musi polegać na Samsungu, a w niedalekiej przyszłości także na LG.

Jeszcze bardziej energooszczędne matryce OLED z pewnością będą powodem do zadowolenia, ważne jednak, by Apple wprowadziło również odpowiednie rozwiązania w swoim oprogramowaniu. Brak odpowiednika Always On Display czy ciemnego motywu w iOS nie pozwalają w pełni korzystać z zalet ekranu OLED w iPhonie X.

Źródło: MacRumors


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.