Szeroką ekspansję mobilnych płatności Apple widać chociażby po wejściu na polski rynek. Odbija się to pozytywnie na wynikach usługi, która radzi sobie coraz lepiej. Co czeka ją w przyszłym roku?

Big cf378189 26ca 4bae 876a ef3cdfd43947

Loupventures zaprezentowało wyniki z ostatnich 3 lat Apple Pay na rynku oraz prognozy na przyszły rok. Wynika z nich, że lawinowy wzrost transakcji iPhone’ami i Apple Watchami odnotowano w trzech ostatnich kwartałach zeszłego roku. Kolejna górka pojawia się w ostatnim badanym okresie - między marcem a czerwcem 2018 roku.

Grafika: Loupventures

Analogicznie do wzrostu liczby dokonywanych transakcji, zwiększa się liczba użytkowników, którzy podpinają swoje karty bankowe do Apple Pay. Co ciekawe, do wzrostu nie za bardzo przykładają się sami Amerykanie. W grudniu 2015 przyrost znacznie wyhamował. Zewnętrzne rynki nie tylko zdołały przegonić rodzimy kraj Apple, ale także zwielokrotnić tę liczbę.

Grafika: Loupventures

Apple Pay używają obecnie 252 miliony posiadaczy sprzętu Apple. Przekłada się to na niespełna 1/3 wszystkich użytkowników iPhone’a. Na przyszły rok szacowany jest wzrost liczby transakcji o 200%.

Źródło: MacRumors