O tym, że Apple rozbudowuje swój zespół odpowiedzialny za produkcje telewizyjne mówi się od dawna. Będą to nie tylko programy w stylu „Planet of the Apps” czy „Carpool Karaoke”, ale także seriale. Nad kilkoma firma ma już pracować.

Jednym z nich jest serial „Niesamowite historie”, nad którym firma pracuje wspólnie ze Stevenem Spilbergiem i wytwórnią NBC Universal. Drugi to serial, w którym główne role zagrają Jennifer Aniston i Reese Whiterspoon.

Jak donosi The Hollywood Reporter będzie on opowiadał o życiu prezenterek i prezenterów porannych programów telewizyjnych, które amerykanie oglądają przy śniadaniu. Apple od września walczyło o prawa do realizacji tego serialu m.in. z Netfliksem i Showtime'em. Wiadomo, że Apple ma prawa do realizacji dwóch jego sezonów, każdy z nich składać się będzie z 10 odcinków. Dla Apple wyprodukuje go firma Media Res, a za scenariusz odpowiada Jay Carson, znany m.in. z prac nad serialem House of Cards.

Przypomnieć warto, że Jennifer Aniston znana jest m.in. z serialu „Przyjaciele”, a także z takich filmów jak choćby „Marley i ja” czy „Bruce Wszechmogący”. Z kolei Reese Witherspoon znana jest m.in. z filmów „Legalna Blondynka” i "Legalna Blondynka 2”.

Źródło: The Hollywood Reporter