ING Bank Śląski wprowadził do swojej aplikacji mobilnej klawiaturę, która ma ułatwić wykonywanie przelewów z wykorzystaniem numeru telefonu odbiorcy lub platformy Blik. Nowe rozwiązanie pozwala również na... pisanie, co wcale nie jest takie oczywiste patrząc na funkcjonalność podobnych rozwiązań z App Store.

Klawiatura ING, którą można aktywować z poziomu ustawień systemowych, przypomina na pierwszy rzut oka inne produkty tego typu, które znajdziemy w App Store. Znany układ QWERTY, ukrycie cyfry i znaków specjalnych na dodatkowej karcie oraz zakładka gromadząca ikony emoji. Do tego wszystkiego pasek z podpowiedziami w języku polskim lub angielskim, którego z całą pewnością brakuje wszystkim użytkownikom systemowego rozwiązania. W ustawieniach znajdziemy zaś podstawowe opcje – możliwość włączenia lub wyłączenia sugestii, autokorekty, dźwięków, automatycznego stawiania kropki, ukrycia karty z emoji.

Szybkie płatności

Niezależnie od tego, czy klawiatura ING stanie się naszym domyślnym narzędziem do pisania czy tylko dodatkowym, jej najciekawsza funkcja dotyczy przelewów i płacenia w Internecie. Użytkownicy klawiatury mogą bowiem korzystać z opcji generowania kodów BLIK i realizowania przelewów przez podanie numeru telefonu odbiorców (można ich itakże wybrać z listy kontaktów). Po naciśnięciu ikony lwa, wybrania konta, które chcemy obciążyć i uzupełnieniu danych (także dotyczących kwoty i danych adresata) przelew jest realizowany.

moje ing

Klawiatura od ING to rozwiązanie, które oceniam bardzo pozytywnie i mam nadzieję, że będzie ono stale rozwijane. Bank ekzapowiedział, że wkrótce wzbogaci swoją aplikację o opcje kupowania biletów do autobusu czy kodów do gier.

Aplikację Moje ING pobierzecie za darmo z App Store