Kiedy kupimy nowego iPhone’a, jedną z pierwszych rzeczy o których myślimy, jest zabezpieczenie go przed nieprzewidzianymi zdarzeniami, takimi jak upadek. Często wybieramy etui i szkło ochronne, które zabezpieczy nasze urządzenie przed zniszczeniem. Na rynku możemy znaleźć mnóstwo akcesoriów. Dostępne są zarówno etui, które dobrze prezentują się na naszym smartfonie, lecz nie gwarantują znakomitej ochrony, są też takie, które zapewnią dużo lepsze bezpieczeństwo dla naszego telefonu.

Jedna z najczęstszych sytuacji, kiedy nasz smartfon może ulec zniszczeniu to upadek. Niestety nigdy nie mamy pewności, czy nasze etui i szkło hartowane wystarczająco ochronią telefon przy kontakcie z ziemią. A gdyby do tematu ochrony smartfona podejść inaczej i nie dopuścić do tego nieprzyjemnego kontaktu? Na taki pomysł wpadli twórcy ADcase.

ADcase, czyli case niczym spadochron

ADcase to nowy pomysł na ochronę smartfona. Na pierwszy rzut oka przypomina zwykłe etui, które zakładamy na tył naszego urządzenia. Cała „magia” pojawia się dopiero w momencie upadku. ADcase wykrywa, kiedy telefon spada i wyrzuca osiem sprężystych nóżek, które nie dopuszczają do kontaktu telefonu z ziemią.

Za wymyślenie i stworzenie ADcase odpowiedzialny jest Philip Frenzel z Aalen University, małej szkoły położonej około dwie godziny na północny zachód od Monachium.

Etui ma własną baterię i czujniki do wykrywania, kiedy telefon spada z niebezpieczną prędkością. Dzięki temu jest w stanie odpowiednio szybko wypuścić nóżki, które ochronią nasze urządzenie przed upadkiem. Po rozłożeniu sprężynowych nóg, trzeba je ręcznie wyprostować i wepchnąć z powrotem do etui.

Jak zapowiada producent, ADcase ma być wyjątkowo smukły, dzięki czemu nie będzie bardzo pogrubiał naszego iPhone’a. Poza standardowym ładowaniem za pomocą kabla, ADcase otrzyma również możliwość bezprzewodowego ładowania.

Etui nie jest obecnie dostępne do kupienia, ale według informacji na stronie internetowej producenta, w najbliższym czasie w serwisie Kickstarter ma się rozpocząć zbiórka pieniędzy na realizację projektu.

ADcase ma być dostępny na wybrane modele iPhone’ów:

  • iPhone X
  • iPhone 8 Plus
  • iPhone 8
  • iPhone 7 Plus
  • iPhone 7
  • iPhone 6S Plus
  • iPhone 6S
  • iPhone 6 Plus
  • iPhone 6

Projekt zapowiada się wyjątkowo ciekawie, więc zapewne nie będzie problemu, aby zebrać odpowiednią kwotę na jego realizację. Trzeba jednak pamiętać, że „magia” ADcase’a będzie działać, póki jego bateria będzie naładowana.

Źródło: AndroidPolice