Kilka tygodni temu pojawiły się pogłoski o tym, że do tegorocznych iPhone'ów Apple dołączać będzie 18-watową ładowarkę z gniazdem USB-C, a nie jak dotąd 5-watową USB-A. Dzisiaj w sieci pojawiły się zdjęcia przedstawiające prawdopodobnie prototyp takiego urządzenia.

Zdaniem bloga Macotakara, który opublikował powyższe zdjęcia, taka właśnie ładowarka znaleźć się ma nie tylko w komplecie z nowymi modelami iPhone'ów ale i iPadami.

Nie ma oczywiście żadnej pewności, że widoczne na zdjęciach urządzenie to faktycznie nowa ładowarka Apple, a nie ładowarka jednego z chińskich producentów OEM. Warto zwrócić uwagę na to, że ta widoczna na zdjęciu jest wyraźnie grubsza od ładowarki zaprezentowanej na rysunku technicznym, który wyciekł dwa miesiące temu.

Z pewnością jednak, biorąc pod uwagę to, że najnowsze modele MacBooków Pro i 12-calowe MacBooki w ogóle posiadają jedynie gniazda USB-C, Apple prędzej czy później zacznie dodawać takie właśnie ładowarki USB-C i kable USB-C - Lightning do przyszłych modeli iPhone'ów i iPadów.

Źródło: 9To5Mac za Macotakara