Jeden z patentów przyznanych Apple wskazuje na nowe metody dzielenia się danymi, które mogą pojawić się w przyszłych urządzeniach.

Nowa funkcja opisana w aplikacji patentowej miałaby umożliwić łatwą wymianę danych między znajdującymi się obok siebie urządzeniami. Taki „cyfrowy uścisk dłoni” (taką nazwę stosuje Apple) wykorzystywałby kamery zamontowane w urządzeniach do ich wzajemnego rozpoznania i nawiązania bezpiecznego połączenia - następnie użytkownik mógłby przesłać np. zdjęcia, filmiki, kontakty. W celu łatwego rozpoznania drugiego urządzenia na obrazie z kamery, na jego ekranie ma być wyświetlany specjalny symbol (coś na wzór kodu kreskowego). W innymi przypadku wspomniano także o specjalnym oznaczeniu, które miałoby znajdować się na obudowach urządzeń - taki symbol byłby niewielkich rozmiarów i prawie niewidoczny dla „gołego” oka. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w obszernym artykule serwisu Patently Apple.

Apple jest wyraźnie zainteresowane nowy sposobami łatwego dzielenia się danymi między urządzeniami. Powyższy patent nie jest pierwszym przyznanym firmie z Cupertino, który odnosiłby się do tego rodzaju funkcji.

Źródło: Patently Apple, MacRumors