W ubiegłym miesiącu Apple odmówiło publikacji aplikacji Steam Link, służącej do strumieniowania gier zakupionych w sklepie Steam z komputera na urządzenia z systemem iOS lub tvOS, gdyż naruszała ona regulamin sklepu App Store. Kilka dni temu odpowiedzialna za nią firma Valve rozpoczęła testy jej nowej wersji, zmodyfikowanej tak, by lepiej dostosować ją do wytycznych Apple.

Jednym z głównych powodów odrzucenia przez Apple pierwszej wersji aplikacji Steam Link była możliwość kupowania za jej pośrednictwem gier, co jest niezgodne z regulaminem App Store. W najnowszej wersji aplikacji, udostępnionej niedawno testerom za pośrednictwem platformy TestFlight, możliwość kupowania gier została usunięta. W miejscu przycisku służącego do zakupu pojawił się natomiast komunikat informujący o tym, że by kupić dany tytuł wymagane jest skorzystanie z komputera. Pozostawiono jednak możliwość korzystania z Rynku Społeczności, za pośrednictwem którego gracze mogą handlować między sobą przedmiotami z gier.

Phil Schiller, szef działu marketingu w Apple, wydał niedawno oświadczenie mówiące, że obu firmom bardzo zależy na tym, by aplikacja Steam Link trafiła do App Store, dlatego też wspólnie starają się rozwiązać problemy, przez które nie mogła pojawić się tam w planowanym terminie. Pozostaje więc mieć nadzieję, że zmiany wprowadzone przez Valve okażą się wystarczające, a aplikacja Steam Link już niedługo zostanie udostępniona w App Store.

Podczas tegorocznej edycji konferencji WWDC firma Apple zaktualizowała wytyczne dla deweloperów publikujących aplikacje w App Store. Nowy regulamin jasno określa, co wolno a czego nie wolno aplikacjom takim jak Steam Link, służącym do strumieniowania konkretnych treści z komputera na urządzenia z iOS i tvOS. Wprowadzono w nim też zmiany dotyczące aplikacji dających dostęp do treści zakupionych poza App Store.

Źródło: TouchArcade