Apple opublikowało na swojej stronie wsparcia technicznego, informację, z której wynika, że firma zwróci 240 złotych użytkownikom, którzy wymienili baterię w swoich iPhone'ach.

Firma Apple oferuje środki w kwocie 240 PLN klientom, którzy w okresie od 1 stycznia 2017 r. do 28 grudnia 2017 r. zapłacili za wymianę baterii poza okresem gwarancyjnym w telefonie iPhone 6 lub nowszych urządzeniach. Spełniające kryteria wymiany baterii zostały wykonane w autoryzowanych punktach serwisowych Apple — w sklepie Apple Store, Ośrodku napraw Apple lub w Autoryzowanym Serwisie Apple.

Pieniądze zostaną przekazane poprzez przelew lub będą zwrócone na kartę płatniczą, za pomocą której zapłacono za wymianę baterii.

Apple skontaktuje się ze spełniającymi kryteria klientami między 23 maja 2018 r. a 27 lipca 2018 r. Otrzymają oni wiadomość e-mail zawierającą instrukcje uzyskania środków. Jeżeli do końca lipca nie otrzymacie wiadomości od firmy, a uważacie, że przysługuje Wam zwrot środków, zwróćcie się do amerykańskiego producenta.

Wymiana baterii w Polsce to koszt 129 złotych. Akcja potrwa do końca tego roku i obejmuje następujące telefony - iPhone SE/6/6+/6s/6s+/7/7+. Zeszłoroczne modele nie są wymienione, ponieważ ciągle podlegają gwarancji. Na razie nie wiadomo, czy akcja będzie je też obejmować.

Źródło: Apple