Kika dni temu pisaliśmy o tym, ze ruszył w Polsce program wymiany baterii w iPhone'ach 6 i nowszych w promocyjnej cenie 149 zł. Wczoraj na stronie wsparcia technicznego Apple pojawiła się polska wersja dokumentu poświęconego problemom z bateriami i spowalnianiem systemu celem zabezpieczenia przed nieoczekiwanym wyłączaniem się tych urządzeń. Znalazła się w nim także niższa cena za wymianę tego elementu: 129 zł.

We wspomnianym dokumencie przeczytać można:

Apple obniża cenę wymiany baterii w iPhone’ach nieobjętych gwarancją o 240 zł – z 369 zł na 129 zł – dla wszystkich posiadaczy iPhone’ów 6 i nowszych modeli w przypadkach, w których zachodzi konieczność takiej wymiany. Obniżka obowiązuje na całym świecie do końca grudnia 2018 r. Szczegółowe informacje opublikujemy wkrótce na stronie apple.com/pl.

Interesujące jest skąd wzięła się rozbieżność w cenie za tę usługę serwisową oferowaną przez Apple i autoryzowanych resellerów, którzy także oferują wymianę jednak o 20 zł drożej. Być może mamy tu do czynienia z jakimś błędem w komunikacji pomiędzy Apple a polskimi APR-ami, którzy początkowo otrzymali wytyczną wskazującą na taką właśnie cenę tej usługi. Z drugiej strony możliwe, że wspomniane 20 złotych narzucane jest właśnie przez te serwisy, a Apple oferuje wymianę baterii w niższej cenie.

Czekamy na reakcję polskich APR-ów na informację opublikowaną przez Apple.

Źródło: Apple