Rosyjska firma Caviar znana jest głównie z „tuningowania" smartfonów, chociaż w jej ofercie znajdziemy też inne urządzenia elektroniczne i akcesoria (w tym zegarki Apple Watch). Niedawno wprowadziła ona do sprzedaży limitowaną edycję smartfona iPhone X, noszącą nazwę Tesla.

iPhone X Tesla inspirowany jest dokonaniami Nikoli Tesli, Steve'a Jobsa i Elona Muska. Model ten został wyposażony w duży panel słoneczny ładujący dodatkową baterię uruchamianą za pomocą przycisku umieszczonego obok aparatu (niestety, producent nie podał informacji na temat jej pojemności). Obudowa urządzenia została wykonana z włókna węglowego, a niektóre jej elementy pokryto 24-karatowym złotem. Zmodyfikowany smartfon jest zauważalnie grubszy (16,2 mm zamiast 7,7 mm, przez co obiektyw aparatu nie wystaje z obudowy) i cięższy od wersji standardowej (260 g zamiast 170 g).

iPhone X Tesla dostępny jest w dwóch wersjach, 64 GB i 256 GB, kosztujących odpowiednio 284 000 rubli i 299 000 rubli (ok. 16 670 zł i 17 550 zł). Można go zamówić na oficjalnej stronie firmy Caviar. Pierwotnie miała ona wyprodukować jedynie 99 egzemplarzy, jednak ostatecznie zdecydowała się podnieść tę liczbę do 999.

Źródła: Caviar, 9To5Mac, AppleInsider