Kilka dni temu w Seattle odbyła się konferencja Build, podczas której Microsoft zaprezentował plany dotyczące rozwoju swoich produktów. Jednym z nich jest usprawnienie dla użytkowników Windowsa, którzy korzystają z mobilnych urządzeń z iOS i Androidem.

Big 3b12c4c0 227c 4ee4 b06e d0cfd792b03f

Dzięki aplikacji Twój Telefon będzie można w łatwy sposób przenieść między innymi zdjęcia, pliki tekstowe z iPhone'a na komputer z Windowsem 10. Jednak jedną z kluczowych, brakujących funkcji są wiadomości iMessage.

Ostatnio w wywiadzie dla portalu The Verge, Joe Belfiore i Shilpa Ranganathan, powiedzieli, że niektóre rzeczy jest bardzo ciężko zaimplementować do wyżej wspomnianej aplikacji. Jedną z nich są właśnie wiadomości. Przedstawiciele firmy poinformowali, że chcieliby bardzo, żeby Apple wyraziło zgodę na implementacje iMessage do aplikacji Twój Telefon. Jednak na razie nie zwrócili się jeszcze z prośbą do firmy z Cupertino.

Ciężko powiedzieć, czy gigant wyraziłby zgodę na taką współpracę. Z jednej strony więcej ludzi mogłoby kupować urządzenia z iOS, a z drugiej Apple wolałoby, żeby ludzie kupowali ich komputery.

Źródło: 9To5Mac