Na przestrzeni ostatnich miesięcy wielu użytkowników zegarka Apple Watch Series 2 w wersji 42 mm zaczęło zgłaszać problemy z baterią, często kończące się brakiem możliwości włączenia urządzenia, a czasem nawet odczepieniem ekranu od obudowy (efekt uboczny „puchnięcia" baterii). Najnowsze doniesienia wskazują na to, że Apple nieoficjalnie rozpoczęło program darmowej naprawy zegarków z wadliwymi akumulatorami.

Według informacji zdobytych przez MacRumors, Apple rozesłało do swoich salonów firmowych i autoryzowanych serwisów dokument nakazujący darmową naprawę zegarków Apple Watch Series 2 42 mm (wliczając w to różne specjalne edycje tego modelu, takie jak Nike+ czy Hermès), w których stwierdzono problemy z baterią, jeśli od dnia zakupu nie minęło więcej niż trzy lata. W praktyce oznacza to więc, że darmowa naprawa może obejmować również egzemplarze nie objęte już gwarancją. Darmowe naprawy mają rzekomo obowiązywać w salonach firmowych i autoryzowanych serwisach w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku. Jak na razie Apple nie ogłosiło tego jednak oficjalnie.

Apple Watch Series 2 42 mm nie jest pierwszym zegarkiem firmy Apple posiadającym tego typu problemy z baterią. W ubiegłym roku Apple zdecydowało się wprowadzić darmowe pogwarancyjne naprawy pierwszej generacji Apple Watch'a, również ze względu na problemy z akumulatorem.

Źródło: MacRumors