Killing Time at Lighstpeed to nietypowa interaktywna opowieść, która powstała w 2016 roku w ramach konkursu Antholojam (w jej pierwszą wersję można zagrać za darmo w przeglądarce). Jakiś czas później doczekała się ona nowej, ulepszonej i bardziej rozbudowanej edycji, która od dziś dostępna jest również w App Store.

Big 4de3039d 0bb5 40cb a07f e70ff16b8bde

Fabuła Killing Time at Lightspeed rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Wcielamy się w niej w rolę pasażera statku kosmicznego lecącego z Ziemi na obcą planetę. Mimo iż podróż ma zająć trzydzieści lat, to dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii z naszej perspektywy będzie ona trwać najwyżej pół godziny. Dla zabicia czasu przeglądamy portal społecznościowy i serwisy informacyjne, komentując posty znajomych i czytając wieści z planety, którą właśnie opuściliśmy. Sęk w tym, że w wyniku różnic w postrzeganiu czasu, podczas gdy dla nas mijają minuty, na Ziemi mijają lata. Przewijając oś czasu naszego fikcyjnego portalu obserwujemy więc kolejne zmiany zachodzące na świecie pod naszą nieobecność, mogąc jedynie próbować wpływać na losy naszych znajomych poprzez komentarze i prywatne wiadomości.

Gra Killing Time at Lightspeed dostępna jest do nabycia w App Store, gdzie kosztuje obecnie 13,99 zł. Jej starsza przeglądarkowa wersja, nieco uboższa pod względem zawartości, dostępna jest za darmo na stronie konkursu Antholojam.

Pobierz Killing Time at Lightspeed