Analityk Ming-Chi Kuo znany jest przede wszystkim ze swoich przepowiedni dotyczących przyszłych produktów firmy Apple. Tym razem jednak postanowił on skupić się na teraźniejszości. Jego najnowszy raport dotyczy bowiem aktualnych problemów Apple związanych z rozwojem oprogramowania.

Zdaniem Kuo oprogramowanie Apple obecnie rozwija się znacznie wolniej niż sprzęt, z którym ma współpracować, przez co w niektórych dziedzinach firma ta zaczyna tracić przewagę nad konkurencją. Jako przykład podał ARKit, który dzięki ścisłej integracji oprogramowania i sprzętu w dniu swojej premiery znacznie wyprzedzał konkurencyjne rozwiązania związane z rzeczywistością rozszerzoną. Wystarczyło jednak kilka miesięcy bez wprowadzania w nim większych zmian, by dogoniły go mniejsze, ale za to prężniej działające firmy z Chin, takie jak Oppo, która dzięki skupieniu się na rozwoju oprogramowania jest już w stanie zaoferować zbliżone możliwości w znacznie tańszych smartfonach z Androidem (Kuo zwraca uwagę, że wersja AR popularnej w Chinach gry Honor of Kings, która pierwotnie miała trafić tylko na urządzenia marki Apple, ostatecznie będzie dostępna również na smartfonach firmy Oppo).

Warto przypomnieć, że po fali problemów z ostatnimi wersjami systemów iOS i macOS (dostęp do konta root bez hasła, zawieszanie iOS po odebraniu wiadomości zawierającej konkretny znak etc.), Apple zdecydowało się skupić na poprawie wydajności i stabilności, kosztem wprowadzania nowych funkcji. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że zarzucane przez Kuo problemy ze zbyt wolnym rozwojem oprogramowania i brakiem innowacyjności w tym roku pogłębią się jeszcze bardziej, jednak w zamian użytkownicy otrzymają systemy operacyjne działające płynniej i pozbawione błędów.

Źródło: MacRumors


Dla wszystkich czytelników naszego portalu sklep MyApple przygotował specjalny 10% rabat na produkty marki ZENS. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać: ZENS05. Kod jest ważny do 20 maja 2019 roku.