Pierwsza część gry Oceanhorn zyskała sporą popularność wśród użytkowników iOS, głównie ze względu na podobieństwo do kultowej The Legend of Zelda, która nigdy nie doczekała się wersji dla tego systemu. W 2016 roku rozpoczęto prace nad jej prequelem, zatytułowanym Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm. Podczas tegorocznej edycji targów GDC zaprezentowano nowy zwiastun tej produkcji.

Podobnie jak w przypadku poprzedniego zwiastuna, opublikowanego niespełna rok temu, mamy tu do czynienia z fragmentami rozgrywki zarejestrowanymi na iPhonie 7 Plus. Dzięki temu widać wyraźnie, jak gra zmieniła się na przestrzeni ostatnich miesięcy. Oprócz udoskonalonej oprawy wizualnej pokazano w nim również kilka nowych elementów, takich jak hak ułatwiający bohaterowi przemieszczanie się po planszy, bardziej rozbudowane systemy walki i umiejętności oraz bohaterów niezależnych, którzy będą towarzyszyć naszej postaci w jej przygodach.

Twórcy gry zdradzili również, że chociaż zaprezentowane fragmenty pochodzą z iPhone'a 7 Plus, to w obecnej wersji działa ona na wszystkich modelach od 6s wzwyż. Istnieje też niewielka szansa na to, że jej finalna wersja będzie dostępna również dla modeli 6 i 5s. Niestety, jak na razie nie wiadomo jeszcze nic na temat przewidywanej daty premiery.

Źródło: Cornfox & Bros