Jedną z moich ulubionych gier dla iPhone'a i iPada, która trafiła później na Apple TV, Maca, a także na Playstation i XBox One jest Oceanhorn: Monster of Unchanted Seas, o którym szerzej pisałem na moim blogu. Od roku trwają prace nad Oceanhorn 2: Knights of the Old Realm, będącą prequelem wydarzeń przedstawionych w części pierwszej.

Wczoraj w serwisie YouTube, przy okazji odbywającej się w szwedzkim Malmö konferencji Nordic Game, w której udział brali twórcy tej gry (Studio Cornfox & Bros), pojawiło się wideo ją prezentujące. Jest to zapis rozgrywki na iPhonie 7 Plus.

W drugiej części gry wyraźnie poprawiono grafikę, która zbudowana została z wykorzystaniem silnika Unreal Engine 4. Teraz jest to gra w widoku trzeciej osoby z kamerą ustawioną nie wysoko nad bohaterem, ale z tyłu nieznacznie nad nim. Bohater, którym sterować będzie gracz, uzbrojony jest tym razem nie tylko w miecz, łuk, bomby, tarczę i magiczne zaklęcia ale także w specjalny pistolet, a raczej ręczny miotacz pocisków lub płomieni.

Pierwszą część, przeszedłem kilka razy, zarówno na iPhonie, iPadzie, Apple TV i Playstation 4. Poniższe wideo tylko rozbudziło mój apetyt na część drugą. Na razie nie znana jest jednak data jej wydania.