Brazylijski serwis Mac Magazine donosi o będzie odkrytym w Siri w iOS 11, pozwalającym na dostęp do ukrytych powiadomień, których treść nie jest wyświetlana na ekranie zablokowanego iPhone'a.

W iOS 11 można ustawić ukrywanie powiadomień na ekranie blokady. Użytkownik otrzyma jedynie informację o tym, że takie powiadomienie się pojawiło. Dopiero po odblokowaniu urządzenia będzie mógł je odczytać. Funkcja ta została stworzona głównie z myślą o iPhonie X, który odblokowany zostanie automatycznie po zeskanowaniu twarzy swojego właściciela. W przypadku tego urządzenia jest ona domyślnie włączona, można jednak aktywować ją także w innych modelach.

Okazuje się jednak, że dzięki Siri można bardzo łatwo obejść to zabezpieczenie. Bez odblokowania urządzenia można nakazać jej odczytanie treści powiadomień z różnych programów, nawet tych, które są ukryte. Wyjątkiem są powiadomienia z aplikacji iMessage, które Siri odczyta dopiero po odblokowaniu urządzenia. Warto jednak zauważyć, że użytkownicy korzystają z wielu różnych kanałów komunikacji, od maila, po różnego rodzaju komunikatory, jak choćby WhatsApp, Messenger, Telegram, Skype itp.

Według Mac Magzine, błąd występuje zarówno w iOS 11.2.6 jak i 11.3. Serwis zgłosił go już Apple.

Źródło: 9To5Mac za Mac Magazine