Zdaniem serwisu DigiTimes, powołującego się na źródła w sieci dostawców, Apple udało się zmniejszyć koszty produkcji następcy iPhone'a X.

Według Luke'a Lina, analityka z DigiTimes Research, Apple udało się obniżyć o 10 procent koszty materiałów potrzebnych do wytworzenia następcy iPhone'a X. Urządzenie posiadać ma ekran OLED o przekątnej liczącej 5,8 cala i ma być najtańszym w ofercie. Posiadać będzie nieco gorszą specyfikację od modelu z 6,1-calowym ekranem LCD. Jego zdaniem chodzi tutaj głównie o pamięć. Firma miała też dogadać się z Samsungiem, co do utrzymania tej stałej ceny na panele OLED dla iPhone'a X i jego następcy. To z pewnością wpłynie także na cenę nowego urządzenia.

Trzecim i jednocześnie najdroższym modelem, który Apple ma wprowadzić na rynek w bieżącym roku, ma być urządzenie określane mianem iPhone'a X Plus, wyposażone w 6,5-calowy ekran OLED.

Jeśli pogłoski te się potwierdzą, to w bieżącym roku na rynku pojawią się przynajmniej dwa modele iPhone'ów pozbawione przycisku Home i Touch ID, a wyposażone za to w skaner twarzy Face ID.

Źródło: DigiTimes