Firma Apple podpisała umowę o zakup serwisu Texture, który oferuje dostęp do cyfrowych wersji czasopism. Warunki finansowe nie zostały ujawnione.

Informację tą ogłosił dziś Eddy Cue podczas trwającej w Austin w Teksasie konferencji SXSW. Przedstawiciele obu stron transakcji wyrazili zadowolenie z faktu, że doszła ona do skutku. Cue powiedział, że Apple dba o jakość dziennikarstwa, a dzięki Texture zyska dostęp do wielu czołowych czasopism wydawanych na całym świecie.

John Loughlin, dyrektor generalny Next Issue Media, która jest byłem właścicielem Texture, twierdzi, że nie mógł wyobrazić sobie lepszej przyszłości dla tej usługi.

Serwis Texture powstał w 2000 roku i do tej pory za 10 dolarów miesięcznie umożliwiał użytkownikom dostęp do ponad 200 tytułów czasopism z całego świata, wśród których wymienić można People, Vogue, Rolling Stone, National Geographic, GQ, Sports Illustrated, Wired, Maxim, Men's Health, GQ, Bloomberg Businessweek, ESPN The Magazine oraz Entertainment Weekly.

Texture dostępny był do tej pory na urządzeniach z systemem iOS, Android, Windows oraz na czytnikach Kindle. Według serwisu Recode, mimo przejęcia nie ulegnie to zmianie.

Źródło: MacRumors za Apple