10 marca to nieoficjalne święto Mario - jednego z najpopularniejszych na świecie bohaterów gier wideo (tradycja ta wzięła się od zapisu daty Mar.10). Z tej okazji firma Nintendo przygotowała promocję, w ramach której użytkownicy systemu iOS mogą odblokować pełną wersję gry Super Mario Run za połowę standardowej ceny.

Big 3fb3a0a4 82dc 4480 826f bb5cb7e8cfd3

Gra Super Mario Run pojawiła się w App Store pod koniec 2016 roku i z miejsca wywołała wokół siebie sporo zamieszania. Była to bowiem pierwsza gra legendarnej firmy Nintendo, która pojawiła się w App Store (wcześniej wydała ona tylko Miitomo, będące czymś pomiędzy komunikatorem a portalem społecznościowym). Mimo iż pod względem mechaniki rozgrywki bliżej jej do tak zwanych Auto Runnerów niż klasycznych platformówek (Mario automatycznie biegnie przed siebie, a gracz musi tylko podskakiwać w odpowiednich monetach), to jednak dzięki dobrze zaprojektowanym poziomom i charakterystycznej stylistyce udało jej się znaleźć spore grono fanów. Od dnia premiery doczekała się ona też kilku większych aktualizacji, dodających nowe tryby gry i postacie.

Grę Super Mario Run można pobrać za darmo z App Store, jednak odblokowanie wszystkich dostępnych poziomów wymaga skorzystania z mikropłatności. Standardowa cena wynosi 47,99 zł, jednak z okazji Dnia Mario została ona obniżona do 23,99 zł. Promocja trwać będzie do 25 marca.

Pobierz Super Mario Run