Chyba każdy użytkownik MacBooków czy MacBooków Pro z nowej serii wie, że klawiatura w tych komputerach jest szczególnie wrażliwa na różnego rodzaju zabrudzenia, przede wszystkim kurz, paprochy czy okruszki, dostające się pod klawisze. Apple nie tylko ma świadomość tego problemu i radzi na swojej stronie jak na niego reagować, ale i pracuje nad jego rozwiązaniem.

Kilka dni temu światło dzienne ujrzał kolejny wniosek patentowy Apple opisujący działanie klawiatury odpornej właśnie na wszelkiego typu okruszki. Apple opisało w nim dwa rozwiązania tego problemu. Jeden polega na uszczelnieniu przestrzeni pomiędzy klawiszem, a znajdującym się pod nim mechanizmem, tak by nic do niego się nie dostawało. Z kolei drugi to zastosowanie specjalnej membrany, która powodowałaby na wydmuchiwanie powietrza spod klawiszy podczas ich przyciskania, a co za tym idzie usuwanie wszelkich elementów obcych.

Apple zgłosiło ten patent do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych 8 września 2016 roku. Nie wiadomo jednak czy kiedykolwiek, któreś z opisanych w nim rozwiązań znajdzie zastosowanie.

Źródło: Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych