Chyba każdy użytkownik MacBooków czy MacBooków Pro z nowej serii wie, że klawiatura w tych komputerach jest szczególnie wrażliwa na różnego rodzaju zabrudzenia, przede wszystkim kurz, paprochy czy okruszki, dostające się pod klawisze. Apple nie tylko ma świadomość tego problemu i radzi na swojej stronie jak na niego reagować, ale i pracuje nad jego rozwiązaniem.

Big 32b4a843 c568 4963 a7c0 f75a5f1ed869

Kilka dni temu światło dzienne ujrzał kolejny wniosek patentowy Apple opisujący działanie klawiatury odpornej właśnie na wszelkiego typu okruszki. Apple opisało w nim dwa rozwiązania tego problemu. Jeden polega na uszczelnieniu przestrzeni pomiędzy klawiszem, a znajdującym się pod nim mechanizmem, tak by nic do niego się nie dostawało. Z kolei drugi to zastosowanie specjalnej membrany, która powodowałaby na wydmuchiwanie powietrza spod klawiszy podczas ich przyciskania, a co za tym idzie usuwanie wszelkich elementów obcych.

Apple zgłosiło ten patent do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych 8 września 2016 roku. Nie wiadomo jednak czy kiedykolwiek, któreś z opisanych w nim rozwiązań znajdzie zastosowanie.

Źródło: Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych