Jak donosi The New York Times, Netflix chce nawiązać współpracę z Barackiem Obamą i jego żoną Michelle, która polegać ma produkcji talk show dostępnego wyłącznie w tym serwisie. Koszty przedsięwzięcia pokryć ma Netflix.

Big cf11615d 622d 43d7 a99b 7c573880fc9e

Rozmowy są podobno na zaawansowanym poziomie, ale umowa nie została jeszcze sfinalizowana. Według doniesień, programem interesuje się także Apple oraz Amazon.

Nie jest jasne, jaką formę będzie mieć program Obamy, o ile w ogóle kiedykolwiek taki powstanie. Nie będzie to raczej platforma do odpierania ataku politycznych przeciwników Obamy. Mówi się, że może on poruszać bieżące tematy takie jak opieka zdrowotna, prawo głosu, imigracja, polityka zagraniczna czy zmiany klimatyczne. Michelle Obama mogłaby zająć się tematyką zdrowego odżywiania, którą poruszała często jako Pierwsza Dama.

Autorzy raportu zwracają uwagę na bliskie związki Obamy z menedżerami Netflixa. Prezes tej firmy, Reed Hastings, często widywany był na państwowych uroczystościach organizowanych przez Baracka Obamę podczas jego prezydentury. Wydaje się więc, że Apple nie ma zbyt dużych szans na nawiązanie współpracy z byłym prezydentem USA. Program z takim gospodarzem z pewnością przyciągnąłby wielu nowych subskrybentów usługi Apple Music.

Źródło: AppleInsider za NYTimes