Kilka dni temu pisaliśmy, że Apple opublikowało informacje mające pomóc użytkownikom w rozpoznaniu fałszywych wiadomości e-mail, których celem jest wyłudzenie danych potrzebnych do logowania do serwisów i usług świadczonych przez firmę z Cupertino.

Analitycy z serwisu top10vpn.com dotarli do informacji, że dane do Apple ID sprzedawane są w sieci Dark Web za 15 dolarów i 39 centów. To najdroższe dane do logowania spoza sektora finansowego.

Dane pochodzą z trzech największych rynków, dostępnych w tej sieci: Dream, Point i Wall Street Market i pozyskane zostały w dniach 5-11 lutego bieżącego roku.

Co ciekawe, dane dostępowe do kont bankowych nie są najdroższe. Najwyższą cenę osiągają loginy i hasła do kont serwisu PayPal - średnio 274 dolary. Za dostęp do cudzych kont bankowych zapłacić trzeba średnio 160 dolarów, jednak cena zależna jest od salda rachunku bankowego i wynosi zazwyczaj 10% tej wartości.

Kupić można nawet dane paszportów. Takie informacje kosztują około 60 dolarów. Konta do sklepów internetowych oraz usług komunikacji takich jak Skype sprzedawane są za około 10 dolarów. Za nieco ponad 3 dolary kupić można konta do portali randkowych. Za ich pośrednictwem można manipulować ludzkimi uczuciami w celu wyłudzenia pieniędzy.

Źródła: 9To5Mac, PCWorld