Pod koniec ubiegłego roku użytkownicy iPhone'ów zauważyli, że wydajność tych urządzeń zależy od kondycji baterii. Nieco później Apple przyznało, że wprowadziło funkcję, która ogranicza wydajność urządzeń ze słabą baterią w celu uniknięcia zawieszania się ich systemu operacyjnego.

Big 45e715f7 9dd9 4c6c b172 7fe6689346bc

Jednym z działań mających na celu załagodzenie afery było obniżenie ceny wymiany baterii w tych urządzeniach. W Polsce wynosi ona 129 złotych.

Efekty wymiany akumulatora sfilmował jeden z użytkowników serwisu YouTube. Wykonał on takie same operacje na iPhonie 6s przed i po tym jak wymieniona została w nim bateria. Różnica w szybkości działania jest zauważalna gołym okiem.

Test polegał na uruchamianiu kolejnych aplikacji oraz otwieraniu stron internetowych w przeglądarce Safari. Największe różnice zarejestrowane zostały przy okazji otwierania stron z dużą liczbą grafiki. Różnica wyniosła 16 sekund na korzyść iPhone'a z nową baterią, który uzyskał wynik 1 minuta i 27 sekund.

Różnice wykazał także test w aplikacji Geekbench. Smartfon z nową baterią osiągnął niemal dwa razy lepszy wynik. Film obejrzeć można poniżej.

Źródło: 9To5Mac