Pisaliśmy kilkukrotnie o zmniejszaniu przez Apple zamówień u swoich dostawców na komponenty iPhone'ów X. Urządzenie cieszy się mniejszym zainteresowaniem niż zakładano. Z czego to wynika postanowił sprawdzić Michael Olson, analityk agencji Piper Jaffray.

Big 3239d9b4 50d1 4928 a3b8 fad4ae650ad4

Przepytał on 1500 użytkowników iPhone'ów, którzy nie kupili najnowszego modelu, właśnie pod kątem powodów tej decyzji. 44% z nich nie widzi powodu do przesiadki na iPhone' X, ponieważ ich obecny model wciąż działa bardzo dobrze. Podstawowym czynnikiem zniechęcającym do jego zakupu jest wysoka cena. Wskazało go 31% badanych. Z kolei 8% uważa, że iPhone X ma za mały ekran jak na ich potrzeby. Pozostałe 17% badanych podało inne powody, które zdecydowały o tym, ze nie kupili tego modelu.

Niektóre z czynników z pewnością działały łącznie. Pewna grupa użytkowników nie przesiadała się na iPhone'a X, bo jest nie tylko za drogi, ale i ich obecny model wciąż spełnia ich oczekiwania i potrzeby. Tak jest m.in. w moim przypadku. Nie zdecydowałem się na kupno iPhone'a X, gdyż zwyczajnie nie stać mnie na wymianę telefonu co roku i to w cenie około 5 tysięcy złotych. Nowe funkcje i cechy tego urządzenia (Face ID, brak przycisku Home, ekran zajmujący cały przedni panel) nie są dla mnie aż tak istotne, by ponieść tego typu wydatki, które mocno zachwiałyby moim budżetem. Z drugiej strony mój iPhone 7 Plus w pełni spełnia moje potrzeby i jak dotąd jest urządzeniem niezawodnym.

Źródło: Barron's