Pisaliśmy wczoraj o planowanych przez Apple zmianach w podejściu do kolejnych wersji systemów operacyjnych i kolejnych doniesieniach o możliwości pojawienia się aplikacji uniwersalnych dla iOS i macOS. Możliwe, że przy tej okazji w systemie macOS 10.14 znajdzie się też kilka kolejnych programów fabrycznie zainstalowanych w iOS, w tym aplikacja Home.

Big f03e9112 a43d 4a5e 8a55 7886e5bf2bac

Home pozwala na zarządzanie urządzeniami AGD wyposażonymi w funkcje automatyki domowej opartej o platformę HomeKit. Dzięki niej można sterować m.in. oświetleniem, systemami otwierania drzwi, kamerami monitoringu czy otrzymywać informacje od różnego rodzaju czujników. Obecnie zarządzać można nimi tylko z poziomu iPhone'a lub iPada. Zmienić się to może wraz z wydaniem macOS 10.14. Możliwe, że wtedy dostęp do urządzeń działających na platformie HomeKit dostępny będzie także z komputerów Apple.

Osobiście przyjąłbym to z radością. Często zdarza mi się korzystać z urządzeń z HomeKit, których w domu mam już kilka. Zawsze wtedy muszę sięgać po iPhone'a, nawet gdy pracuję w danej chwili na Macu. Wolałbym po prostu uruchomić aplikację Home na komputerze.

Źródło: Bloomberg