Redaktorzy serwisu iFixit rozebrali na części głośnik HomePod, by sprawdzić, co kryje się w jego wnętrzu. Demontaż wspomnianego produktu okazał się jednak sporym wyzwaniem, gdyż, jak sami przyznali, jest on „zbudowany jak czołg".

Big 9633674f 364e 431c 869e 1db707179b51

By wydobyć podzespoły znajdujące się we wnętrzu HomePoda, redaktorzy iFixit musieli najpierw rozciąć pokrywającą go siatkę (chociaż później okazało się, że schowany wewnątrz obudowy sznurek umożliwia ściągnięcie jej bez uszkadzania) a następnie przepiłować znajdującą się pod nią obudowę. Wewnątrz urządzenia znaleziono m.in. znany z iPhone'a 6 układ A8, 1 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci flash oraz diody LED odpowiedzialne za wyświetlanie animacji na górnym panelu urządzenia. Pełne sprawozdanie z demontażu wraz ze szczegółowym opisem wszystkich znalezionych w środku elementów znajdziecie tutaj.

Jak nietrudno się domyślić, łatwość naprawy głośnika HomePod oceniono na 1 w dziesięciostopniowej skali, co oznacza, że samodzielne naprawienie go w domu jest praktycznie niewykonalne. Redaktorzy iFixit pochwalili jednak jakość wykonania i niektóre z rozwiązań zastosowanych przez Apple, zaznaczając, że jest to bardzo wytrzymały produkt, który z pewnością będzie w stanie długo służyć użytkownikom.

Źródło: iFixit