Jak donosi Bloomberg, Apple planuje opóźnić wdrożenie kilku nowych funkcji w systemie iOS 12. Zamiast tego, inżynierowie mają skupić się na poprawie jakości i wydajności tego systemu.

Big 2bb7573d 0b98 4ef5 a054 d50a6b3e9d02

Decyzja o opóźnieniu wprowadzenia niektórych funkcji daje więcej czasu na doskonalenie tego oprogramowania, co według Marka Gurmana, autora raportu, stanowi poważną zmianę w strategii i kulturze organizacyjnej firmy z Cupertino. Do tej pory nowe funkcje pojawiały się dość szybko, ale użytkownicy często borykali się z problemami dotyczącymi stabilności systemu.

Proces doskonalenia działania iOS'a ma potrwać najbliższe dwa lata. W tym okresie inżynierowie firmy z Cupertino będą mogli rezygnować z wprowadzenia niedopracowanych funkcji na rzecz poprawy stabilności i wydajności systemu. Takie informacje przekazał swoim pracownikom Craig Federighi, wiceprezes Apple ds. inżynierii oprogramowania.

Tegoroczne aktualizacje systemów operacyjnych Apple nie będą jednak pozbawione nowości. Apple planuje wprowadzić między innymi wieloplatformowe aplikacje, narzędzie o nazwie Digital Health, umożliwiające rodzicom śledzenie ilości czasu, który ich dzieci spędzają z urządzeniami z iOS oraz nowe Animoji. Co więcej, tym roku Apple planuje także przeprojektowanie ekranu głównego w iPhone'ach i iPadach oraz aplikacji Zdjęcia.

Nowe podejście dotyczy przede wszystkim systemu iOS, a w mniejszym stopniu macOS'a. Nie ma ono zastosowania w przypadku systemów tvOS i watchOS.

Źródło: iDownloadBlog za Bloomberg