Według najnowszego raportu opracowanego przez analityków z TrendForce, w 2017 roku Apple wyprzedziło firmę ASUS pod względem liczby sprzedanych laptopów i znajduje się obecnie na czwartym miejscu tego rankingu. Co więcej, prognozuje się, że jeszcze w tym roku Apple osiągnie ponad 10% udział w rynku tych urządzeń.

W porównaniu do 2016 roku, udział Apple w globalnej sprzedaży laptopów wzrósł o 1,3 punktu procentowego i wynosi obecnie 9,6%. Do poprawy tego wyniku przyczyniła się zeszłoroczna aktualizacja MacBooka Pro, ale wpływ na awans miał także gorszy wynik tajwańskiego producenta komputerów.

MacBook

W obecnym roku Apple ma wzmocnić swoją pozycję na czwartym miejscu rankingu i zgodnie z prognozami osiągnie 10,4% udział w rynku laptopów.

Globalna sprzedaż komputerów przenośnych wyniosła w 2017 roku ponad 164 miliony sztuk, co oznacza wzrost o 2,1% w porównaniu do roku 2016.

Źródło: 9To5Mac za TrendForce


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 15.11.2019