Współzałożyciel firmy Sonos i jej były dyrektor generalny wypowiedział się na temat nowego produktu Apple - HomePoda.

John MacFarlane podzielił się na Twitterze swoimi pierwszymi wrażeniami z użytkowania głośnika. Były CEO pochwalił proces konfigurowania urządzenia, sposób pakowania oraz jakość dźwięku generowanego przez akcesorium. Zwrócił też uwagę na brak zniekształceń przy wysokiej głośności. John jest pod wrażeniem czułości zamontowanych mikrofonów - dzięki nim sprzęt bez problemu wychwytuje polecenia użytkownika nawet przy maksymalnej głośności.

MacFarlane skrytykował brak wsparcia dla Spotify i uznał, że możliwość skorzystania w tym przypadku z AirPlay nie jest rozwiązaniem.

Ciekawostką jest, że według byłego dyrektora generalnego jeden głośnik Apple gra lepiej niż jeden Sonos One. Gdyby ktoś poprosił Johna o pomoc w wyborze między głośnikiem Sonos a produktem Apple, byłoby mu ciężko odpowiedzieć.

MacFarlane stwiedził, że Apple bardzo dobrze rozpoczęło swoją przygodę ze smart głośnikiem, i zaleca „otwarcie” akcesorium na inne serwisy muzyczne.

Warto zauważyć, że Sonos przygotował specjalną ofertę na swoje głośniki. W tym momencie można kupić dwa urządzenia „One” w cenie jedego HomePoda.

Na forum MyApple powstał nowy dział poświęcony HomePod i innym smart głośnikom - zapraszamy do dyskusji.

Źródło: Twitter