Eddy Cue, wiceprezes Apple do spraw oprogramowania i usług internetowych, wystąpił niedawno na konferencji Pollstar Live, gdzie mówił m.in. o głośniku HomePod. Zdradził on, jak we wspomnianym urządzeniu została rozwiązana kwestia ustawień EQ.

Big 1fd01f78 e340 4c8b 9bda 8c946687e859

Jak twierdzi Cue, głośnik HomePod automatycznie wybiera najlepsze ustawienia niskich, średnich i wysokich częstotliwości dla każdej piosenki z osobna. Użytkownik nie ma możliwości wyłączenia tej funkcji i nie może samodzielnie zmienić ustawień equalizera. Nie wiadomo jednak, czy to, o czym mówił Cue, dotyczy tylko utworów puszczanych za pośrednictwem usługi Apple Music, czy również muzyki pochodzącej z innych źródeł, przesyłanej do głośnika za pomocą AirPlay. Ta pierwsza opcja wydaje się jednak być znacznie bardziej prawdopodobna.

Equalizer nie będzie zresztą jedyną zautomatyzowaną funkcją głośnika HomePod związaną z korekcją dźwięku. W wywiadzie dla Sound & Vision Phil Schiller, wiceprezes Apple do spraw marketingu, zdradził również, że głośnik ten potrafi samodzielnie dostosowywać się do otoczenia. Dzięki wbudowanym mikrofonom może on rozpoznać położenie ścian i innych obiektów odbijających dźwięk i na tej podstawie automatycznie eliminować problemy z akustyką pomieszczenia.

Na forum MyApple powstał nowy dział poświęcony HomePod i innym smart głośnikom - zapraszamy do dyskusji.

Źródła: AppleInsider