Gra Final Fantasy XV została wydana w 2016 roku na konsole Xbox One i PlayStation 4. Teraz w App Store pojawiła się jej nowa, uproszczona wersja, nosząca podtytuł Pocket Edition.

Big 04c234e4 4044 4a7f b8e8 db4bb9f98509

Final Fantasy XV to gra z gatunku jRPG, pozwalająca nam pokierować losami księcia Noctisa i jego trzech przyjaciół: Gladiolusa, Ignisa i Prompto. Akcja gry toczy się w świecie Eos, przypominającym pod wieloma względami współczesną Ziemię, jednak posiadającym również wiele elementów typowych dla stylistyki fantasy. „Kieszonkowa" wersja pozwala zapoznać się z całym głównym wątkiem fabularnym oraz niektórymi zadaniami pobocznymi. Spora część bogatego świata znanego z konsolowego pierwowzoru została z niej jednak wycięta, a niektóre elementy rozgrywki mocno uproszczono (w tym system walki, który nawet w oryginalne nie należał do przesadnie skomplikowanych). Pocket Edition od swojego pierwowzoru różni się też oprawą graficzną. Tyczy się to zwłaszcza wyglądu postaci, które zostały przedstawione w karykaturalnym stylu Chibi, przywodzącym na myśl starsze odsłony serii.

Gra Final Fantasy XV Pocket Edition dostępna jest do pobrania z App Store. Pierwszy z dziesięciu rozdziałów dostępny jest za darmo, zaś kolejne trzeba odblokować za pośrednictwem mikropłatności.

Pobierz Final Fantasy XV Pocket Edition