Apple odpowiedziało na otwarty list inwestorów - dyrektorów dwóch dużych funduszy - którzy wezwali firmę do wprowadzenia lepszych narzędzi kontroli rodzicielskiej w związku z negatywnym wpływem zbyt długiego korzystania z urządzeń elektronicznych na rozwój dzieci.

W swoim oświadczeniu Apple wspomniało, że tego typu narzędzia kontroli treści dostępne są w urządzeniach z iOS od 2008 roku Rodzice mają do dyspozycji narzędzia kontroli, które mogą dostosować do swoich potrzeb. Firma zadeklarowała także, że cały czas myśli o tym, jaki wpływ na użytkowników i inne osoby mają tworzone przez nią urządzenia i traktuje to bardzo poważnie, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci. Cały czas też pracuje nad sposobami usprawnienia, także narzędzi kontroli rodzicielskiej.

Niestety nie wiadomo jakie konkretnie narzędzia Apple wprowadzi w przyszłych wersjach systemu iOS.

Przypomnieć warto, że dyrektorzy funduszy Jana Partners i California State Teachers' Retirement System w swoim liście otwartym powołali się na wyniki badań profesor Jean Twenge z San Diego State University, według których dzieci, a zwłaszcza nastolatkowie korzystający ze smartfonów i serwisów społecznościowych za ich pośrednictwem mają problemy z koncentracją, snem i zdrowiem emocjonalnym, częściej wśród nich zdarzają się także próby samobójcze.

Źródło: AppleInsider za The Wall Street Journal