System operacyjny macOS nawet po wielu latach korzystania odkrywa jeszcze przede mną swoje tajemnice - nowe ciekawe funkcje, komendy lub rozwiązania pozwalające na dostosowanie go do własnych potrzeb. Najnowsze, które znalazłem wczoraj na OS X Daily, to skrót do iCloud Drive bezpośrednio w systemowym docku.

Big 8f2d7630 ebe0 4ca5 8be4 59a2ddf01f15

iCloud Drive jest jedną z systemowych aplikacji, trzymanych w bibliotece w katalogu Findera. Wystarczy utworzyć jej skrót w systemowym docku, by mieć szybki dostęp do zawartości tej chmury. Aby to zrobić należy najpierw się tam dostać.

W górnym pasku Findera należy otworzyć menu „Idź” i wybrać „Idź do folderu”, można też skorzystać ze skrótu klawiszowego SHIFT + CMD + G. Trzeba jeszcze wkleić w odpowiednie pole okna dialogowego ten adres - /System/Library/CoreServices/Finder.app/Contents/Applications/ i wcisnąć Enter.

Otworzy się folder ze wszystkimi aplikacjami Findera, do których skróty dostępne są standardowo w lewej kolumnie tego managera plików. Teraz wystarczy przeciągnąć wybraną i upuścić w systemowym docku. Można to zrobić z każdą z nich, a iCloud Drive przyda się pewnie najbardziej tym, którzy korzystają z tej domyślnej chmury.

Źródło: OS X Daily