Apple zwiększa coraz bardziej swoje wysiłki w celu rozbudowania oferty programów telewizyjnych. Jak podaje The Wall Street Journal, firma nawiązała właśnie współpracę ze Stevenem Spielbergiem oraz wytwórnią NBC Universal, której celem jest stworzenie nowych odcinków popularnego w latach 80. serialu „Niesamowite historie”.

Był to serial z gatunku fantasy, science fiction i horror. Jego pomysłodawcą i reżyserem niektórych odcinków był wspomniany już Steven Spielberg. W sumie nakręcono 45 nie powiązanych ze sobą odcinków, z których każdy trwał około 25 minut (z wyjątkiem dwóch 50-minutowych) i opowiadał zupełnie inną niesamowitą historię. W Polsce serial emitowany był w latach 90. przez telewizję RTL7.

Nowy sezon, stworzony na zamówienie Apple przez wytwórnię Spielberga - Amblin i wspomnianą już NBC Universal, składać się ma z 10 odcinków. Każdy z nich ma kosztować około 5 milionów dolarów. Spielberg będzie prawdopodobnie producentem wykonawczym.

Niestety nie jest znana data, kiedy rozpoczną się prace nad tym serialem, ani tym bardziej kiedy pojawi się on w Apple Music (to tam dostępne są wszystkie produkcje telewizyjne Apple).

Źródło: The Wall Street Journal

Logo Amazing Stories: Fanart.tv