Wczoraj w App Store pojawiła się nowa wersja aplikacji Things służącej do zarządzania zadaniami, zgodnie z filozofią getting things done (GTD). Nowa wersja przynosi funkcjonalność, która umożliwia wysyłanie do aplikacji zadań za pośrednictwem wiadomości e-mail.

Wystarczy wysłać wiadomość e-mail na adres, który generowany jest w aplikacji.

Do tej pory aplikacja oferowała kilka sposobów dodawania zadań, na przykład: szybki wpis z poziomu aplikacji, wpis za pośrednictwem Siri oraz wpis z ekranu głównego w urządzeniach z 3D Touch. Wszystkie te metody wymagają jednak dostępu do ekosystemu Apple. Nowy sposób pozwala na dodanie zadania poprzez wysłanie wiadomości e-mail na indywidualny adres, który generowany jest w aplikacji w zakładce Mail to Things, znajdującej się w Ustawieniach w sekcji Things Cloud. Dodane w ten sposób zadania trafiają do „skrzynki odbiorczej” służącej do realizacji pierwszego etapy GTD, czyli gromadzenia spraw.

MailToThings

Co ważne, maila możemy wysłać z urządzeń, na których nie jest zainstalowana aplikacja Things. Adres można udostępnić innym osobom, które również będą mogły dodawać zadania poprzez e-mail. Aplikacja konwertuje „tylko” pierwsze 2000 znaków treści wiadomości. Reszta po prostu nie zapisuje się w notatce.

Źródło: CulturedCode