Najnowsze dane sugerują, że w czwartym kwartale Apple może sprzedać nawet 35 milionów iPhone'a X. Prawdopodobnie w przyszłym roku smartfon ten będzie cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem.

Analityk Barclays, Mark Moskowitz, przeprowadził badanie, w którym wzięło udział tysiąc konsumentów z USA, Wielkiej Brytanii, Chin oraz z Niemiec. 62% ankietowanych zamierza w ciągu roku wymienić swój aktualny smartfon na nowy. Spośród wszystkich, którzy planują zmienić telefon, około 54% wybierze iPhone'a. Co ciekawe, co trzeci z nich sięgnie po telefon charakteryzujący się 5,8-calowym obszarem roboczym.

Dla porównania pod koniec sierpnia jedynie 18% badanych myślało o zakupie iPhone'a X. Przez ostatnie cztery miesiące liczba zainteresowanych zwiększyła się dwukrotnie.

Niemal co czwarta osoba, która będzie zmieniała telefon, zamierza przejść od konkurencji do Apple. Około 37% z nich to konsumenci z chińskiego rynku. Rynek ten jest niezwykle ważny dla Apple. W zeszłym roku ponad dwadzieścia procent sprzedanych produktów trafiło do chińskich konsumentów.

Źródło: 9To5Mac