Według najnowszego raportu opublikowanego przez IHS Markit, iPhone X po trzech tygodniach od rozpoczęcia sprzedaży, osiągnął 2-procentowy udział w rynku smartfonów.

Smartfon charakteryzujący się 5,8-calowym obszarem roboczym, najlepiej sprzedawał się w krajach z wysokim produktem krajowym brutto - Singapur, Szwajcaria, Dania oraz Japonia. W tym ostatnim państwie iPhone X cieszył się najlepszym przyjęciem spośród wszystkich smartfonów Apple w historii.

Ciekawostką jest, że iPhone X był bardzo popularnych w państwach w których konsumenci wcześniej wybierali iPhone'a 7 Plus. Prawdopodobnie ma na to wpływ większy ekran oraz aparat z dwoma obiektywami.

W USA poziom przyjęcia iPhone'a X po trzech tygodniach był podobny do tego z iPhone'a 8 oraz iPhone'a 7 Plus. Ciekawostką jest, że jedynie iPhone 7 był bardziej pożądanym telefonem w początkowym okresie.

Szacunki IHS Markit wskazują, że w czwartym kwartale tego roku Apple sprzeda prawie 89 milionów telefonów. Niemal jedna trzecia z nich to iPhone'y X.

Źródło: Macrumors