Jak donosi Bloomberg, dostawca Apple - Quanta Computer - nawiązał partnerstwo z izraelską firmą Lumus, która produkuje soczewki do inteligentnych okularów wykorzystujących technologię rozszerzonej rzeczywistości.

Big 33a5b81e a4f9 4275 b184 265736238ecc

Lumus projektuje wyświetlacze do okularów AR i będzie korzystać z mocy produkcyjnych, którymi dysponuje Quanta Computer. Dyrektor generalny firmy Lumus poinformował, że w 2016 roku Quanta zainwestowała 45 milionów dolarów w jego firmę. Dzięki temu będzie mogła produkować soczewki do okularów AR także dla innych zleceniodawców. Co więcej, dzięki temu partnerstwu koszty produkcji tych komponentów spadną, co przyczyni się do obniżenia finalnej ceny urządzeń, w których będą one wykorzystywane. Okulary AR mają być tańsze od wysokiej klasy smartfona.

Nie wiadomo czy Quanta będzie produkować komponenty do okularów AR dla Apple. Warto przypomnieć, że w sieci pojawiały się już doniesienia o tym, że planuje podobno pracę nad takim urządzeniem.

Według agencji Bloomberg, Apple przyspiesza prace nad zakładanym na głowę urządzeniem związanym właśnie z technologią rozszerzonej rzeczywistości. Jest ono prawdopodobnie wyposażone w ekran, zupełnie nowy procesor, a na potrzeby na podstawie iOS'a opracowywany jest system operacyjny o nazwie „rOS”.

Źródło: MacRumors za Bloomberg