Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Apple Pay ruszyło dzisiaj w Danii, Finlandii, Szwecji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

W przypadku krajów skandynawskich Apple Pay dostępne jest dla klientów banków Jyske Bank (Dania), Nordea (Dania, Szwecja i Finlandia), ST1 (Szwecja i Dania). Wkrótce z Apple Pay będą mogli korzystać także klienci banków Edenred i N26 w Finlandii oraz Rikskuponger w Szwecji.

W Skandynawii terminale wspierające Apple Pay dostępne są m.in. w sieci sklepów Lidl, 7 Eleven, na stacjach Circle K w Danii, stacjach Shell i Neste w Finalndii, marketach RTV Elgiganten/Gigantii, duńskich salonach APR humac, duńskich domach mody Magasin, kawiarniach sieci Joe & The Juice i Starbucks oraz restuaracjach McDonalds w Szwecji, a także w szwedzkim salonie firmowym Apple oraz hotelach Scandic w Danii i Szwecji.

Dania:

Szwecja:

Finlandia:

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich z Apple Pay mogą korzystać klienci banków Emirates Islamic, Emirates NBD, mashreq, RAKBANK oraz Standard Chartered Bank. Terminale Apple Pay znaleźć można m.in. w salonie firmowy Apple, restauracjach Burgerking, McDonalds KFC, Pizza Hut, kawiarniach Cafe Nero, Costa Coffee, sklepach Carreffour, GAP, iStyle, HomeCentre, Makrs & Spencer czy Virgin Megastore.

Kolejnymi krajami, w których może zostać wprowadzona ta usługa są Norwegia, Holandia, Niemcy i Polska. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość.