Samsung i Apple zdominowały rynek smartfonów. Okazuje się, że w najbliższym czasie firmę z Cupertino może wyprzedzić jej chiński konkurent.

Według raportu opublikowanego przez IDC, Apple może stracić pozycję wicelidera na rynku smartfonów na rzecz chińskiej firmy Huawei. Zadaniem analityków ma to być możliwe, dzięki wprowadzeniu do sprzedaży smartfonów z serii Mate 10, które zostały zaprezentowane w trakcie poniedziałkowej konferencji, odbywającej się w Monachium. Do zmiany pozycji, może dojść w ciagu najbliższego roku.

W drugim kwartale 2017 roku Apple miało 12% udziału w rynku smartfonów, dzięki sprzedaży 41 milionów telefonów. Huawei sprzedał 38,5 miliona urządzeń, co pozwoliło mu uzyskać 11,3% udziału. Na pierwszym miejscu uplasował się Samsung ze sprzedażą niemal 80 milionów telefonów (23,3% udziału).

Ostatnie doniesienia sugerują, że w przedsprzedaży klienci mogą potencjalnie zamówić nawet do 50 milionów sztuk jubileuszowego modelu iPhone'a. Przedsprzedaż iPhone'a X rozpocznie się 27 października, a w sklepach pojawi się 3 listopada.

Źródło: CNBC