Co jakiś czas Apple przejmuje różnego rodzaju przedsiębiorstwa. Ostatnie doniesienia sugerują, że firma z Cupertino rozważała opcję kupna kliniki medycznej.

Według informacji uzyskanych przez CNBC, Apple prowadziło rozmowy z Crossover Health, dotyczące możliwości ewentualnego przejęcia firmy. Ostatecznie strony nie doszły do oficjalnego porozumienia. Podobno gigant rozmawiał również z One Medical.

Liczne źródła sugerują, że w zespole ds. zdrowia w Apple od ponad roku odbywają się dyskusje o rozszerzeniu podstawowej opieki zdrowotnej.

Firma z Cupertino współpracuje również z FDA (Agencją Żywności i Leków) nad tym, by produkty Apple były bardziej usankcjonowane jako medyczne a nie postrzegane jedynie jako wpierające aktywności ludzi.

Od jakiegoś czasu Apple oferuje również dwa frameworki - CareKit oraz ResearchKit. Pierwszy z nich pozwala deweloperom tworzyć aplikacje związane ze zdrowiem. Natomiast dzięki drugiemu pracownicy medyczni mogą prowadzić badania medyczne z wykorzystaniem danych zebranych od klientów Apple.

Źródło: Macrumors