Kilka razy pisaliśmy o tym, że Apple boryka się z problemami dotyczącymi procesu produkcyjnego elementów niezbędnych do działania kamery TrueDepth. Jak donosi serwis DigiTimes, firma Himax Technologies rozpoczęła właśnie dostawy tych części. Nie znana jest jednak skala tej produkcji.

Big 43f0a874 fd3b 4fd6 a1a0 7e8ef31c6a9a

Czujniki odpowiedzialne za działanie Face ID oparte są na technologii nazywanej wafer-level optics (WLO). Optyka wykonana w technologii WLO produkowana jest z wykorzystaniem układów scalonych wytwarzanych na waflach krzemowych. Firma Himax produkuje obecnie takie podzespoły jedynie dla urządzeń mobilnych. Warto dodać, że w celu produkcji tych podzespołów firma Himax nawiązała współpracę z innym tajwańskim przedsiębiorstwem - ChipMOS Technologies.

Przypomnijmy, że zgodnie z jednym z ostatnich raportów firmy KGI Securities, wprowadzenie przez Apple technologii rozpoznawania twarzy spowodowało znaczy wzrost zainteresowania tym rozwiązaniem wśród innych firm produkujących smartfony. Skanowanie twarzy to jednak problematyczna technologia. Zgodnie z doniesieniami opublikowanymi na łamach The Wall Street Journal, problemy stanowi, a raczej stanowiła, produkcja projektora o nazwie Romeo, który odpowiedzialny jest za wysłanie ponad 30 tysięcy niewidocznych kropek w celu stworzenia trójwymiarowej mapy twarzy.

Źródła: iDownloadBlog, Himax